WP Google Maps Error

In order for your map to display, please make sure you insert your Google Maps JavaScript API key in the Maps->Settings->Advanced tab.

Tychy Paprocany
Tychy Jezioro Paprocańskie

Miasto Tychy należące do GOP (Górnośląski Okręg Przemysłowy) może poszczycić się pięknym jeziorem niczym z Mazur. Jezioro Paprocańskie, bo o nim mowa, jest sztucznym zbiornikiem wodnym, które powstało na potrzeby Huty Paprockiej w 1796 roku. Aktualnie pełni rolę już tylko rekreacyjną i wypoczynkową.

Powierzchnia jeziora wynosi 132h czyli jest ono dość duże, a dookoła niego utworzono piękną ścieżkę. Nadaje się ona idealnie do spacerowania, biegania, jeżdżenia na rowerze oraz na rolkach i innych już bardziej wymyślnych form 🙂

Tychy Paprocany
Tychy Jezioro Paprocańskie

Po jednej stronie jeziora utworzono mały park gdzie znajduje się najwięcej atrakcji. Największa i najbardziej ceniona w tym rejonie to plaża strzeżona z małym molo. Miejsce idealne do wakacyjnego wypoczynku – dość duże, z wieloma zacienionymi miejscami, aby schronić się przed słońcem, a co najważniejsze przestrzeń jest bardzo zadbana i czysta. Nieopodal plaży znajduje się wodny plac zabaw dla dzieci (i nie tylko :P), boiska do gry w siatkówkę, piłkę nożną i koszykówkę oraz kort tenisowy. Miłośnicy adrenaliny też znajdą coś dla siebie w parku linowym. Natomiast w okresie wiosenno-wakacyjnym istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego i wypłynięcia na sam środek jeziora.

Tychy Paprocany
Tychy Jezioro Paprocańskie

To co urzeka w Paprocanach to zagospodarowanie terenu. Poza wymienionymi powyżej atrakcjami sportowymi i wypoczynkowymi znajduje się wiele oryginalnych miejsc gdzie można sobie odpocząć i zrelaksować się. Tak jak na jednym zdjęciu poniżej można zauważyć jak z mężem leżymy sobie na siatce, która dosłownie wisi nad wodą!

Tychy Paprocany
Tychy Jezioro Paprocańskie

Często organizowane są tu różnego typu zawody: rowerowe, biegowe, wędkarskie oraz festiwale, np. piosenki szantowej. Jeżeli szukacie oazy spokoju to jest to miejsce idealne, ale przed wyjazdem upewnijcie się, że w tym czasie nie ma żadnej organizowanej tam imprezy.

[aesop_video width=”100%” align=”center” src=”youtube” id=”eWHKjSj-1fI” loop=”on” autoplay=”on” controls=”on” viewstart=”on” viewend=”on”]

Więcej zdjęć:

 

 

UDOSTĘPNIJ