O autorach

tomasz

Jeszcze do niedawna typowy „kanapowiec”. Entuzjasta komputerowy z zapałem artystycznym foto/video. Z wykształcenia informatyk, z zawodu właściciel firmy poligraficznej. Mimo swojego wieku szaleństwa podróżnicze nie są mu obce – spanie przez miesiąc w bagażniku auta? Nie ma problemu! Pierwsza spontaniczna wyprawa poza granice kraju to 2013 rok i Północne Włochy wraz z Chorwacją. Od tego momentu światopogląd zmieniony o 180 stopni. Główne marzenie to zwiedzenie Stanów Zjednoczonych a przynajmniej całego zachodniego wybrzeża. Następna w kolejności jest Ameryka Południowa i południowa część Afryki (RPA). Hobbystycznie prowadzi kanał vlogowy w serwisie YouTube i kilka serwisów internetowych. Lubi tłuste amerykańskie żarcie (nie widać) i rowerowe wyprawy – od tak dla kontrastu.

aleksandra

Podróżniczka od urodzenia. Z rodzicami zwiedziła całą Europę i żaden kraj nie jest jej obcy. W sercu nosi Hiszpanię. Ukończyła studia iberystyczne na Uniwersytecie Śląskim a zawodowo spełnia się jako nauczyciel języka Hiszpańskiego we własnej firmie. Gdyby tego było mało prowadzi w internecie bloga o języku Hiszpańskim gdzie dzieli się swoją wiedzą jak i ciekawostkami dotyczącymi tegoż pięknego kraju. Jej marzeniem jest zwiedzenie Ameryki Południowej a wisienką na torcie będzie oczywiście Machu Picchu. Jest równie szalona co jej mąż Tomasz i zawsze emanuje pozytywną dawką energii. Zresztą… to Ona miała tak znaczący wpływ na Tomka jeśli chodzi o podróże! Kocha zwierzęta a w szczególności psy, które stanowią połowę naszej rodziny 😉

amozeA może ty?

Bloga prowadzimy hobbystycznie, jednak chcielibyśmy stworzyć wokół niego społeczność pozytywnie zakręconych ludzi. Sami nie jesteśmy w stanie dostarczać Wam dziennie nowych artykułów – podróże to wciąż nasze hobby a nie sposób na życie. Pracujemy jak większość „normalnych” osób. Jeśli jednak masz ciekawą historię do opowiedzenia, chcesz się podzielić swoją wyprawą z szerszym gronem osób lub zwyczajnie w świecie chcesz zainspirować innych to masz taką możliwość! Napisz do nas na adres kontakt@trippie.pl i podziel się swoim przeżyciem! Napisz artykuł w formie, w jakiej czujesz się najlepiej, załącz zdjęcia (Twojego autorstwa) i daj się poznać innym podróżnikom. Może właśnie kolejna wyprawa będzie do miejsca, które nam pokażesz?